ZAMIEŃ STARE NA NOWE. ETNORECYCLING, czyli "Ludowością malowane"

Etnogadzety1 5„Prawda to, trudny czas wszyscy przeżywamy,

Ale z „Krakowiaka” pomocą żadnym wirusom się nie damy!

Dlatego czym prędzej na zajęcia zdalnie podążamy

I nowym ETNOWYZWANIOM czoła stawiamy!”

Drogie Dzieci!
Droga nasza Młodzieży!
Wszyscy nasi Wychowankowie!

Tym ww. hasłem chcieliśmy zaprosić Was do naszego Zespołu na zajęcia  on-line. Każdy wie, że niestety przez pewien okres, z wiadomych względów (tj. panującą epidemię) nie możemy spotykać w dotychczasowym trybie bezpośrednich zajęć stacjonarnych. Pragniemy jednak, aby ten czas był przez Was jak najlepiej przeżyty. Znamy Waszą kreatywność, zapał i młodzieńczą energię. O czym przekonujecie nas nieustannie na próbach. Dlatego też wychodzimy do Wszystkich naszych Wychowanków z propozycją zajęć na odległość. Jesteśmy przekonani, że pomogą Wam one jeszcze bardziej pobudzić swoje twórcze zmysły, a być może odkryć również nowe talenty, o których istnieniu nawet nie wiedzieliście.

…A zatem do rzeczy!

Poprzez projekt ZAMIEŃ STARE NA NOWE. ETNORECYCLING, czyli "Ludowością malowane" chcemy Was zachęcić do tworzenia nowych przedmiotów (inspirowanych sztuką ludową) z przedmiotów codziennego użytku, które nie są już używane, są uszkodzone, albo…czekają na drugie życie !

Zasady są proste:

- szukacie, szperacie w odmętach domowych zakamarków i wyławiacie taki potencjalny NOWY ETNOgadżet…, a dalej ogranicza Was już tylko Wasza wyobraźnia

- gotowy ETNOgadżet może być połączeniem kilu innych przedmiotów,  lub ich elementów

- do tworzenia ETNOgadżetu używacie tylko tego, co macie w domu (trzymacie się zasady „ZOSTAŃ W DOMU” i nie wychodzicie po ewentualne zakupy potrzebnych akcesoriów)

- powstały ETNOgadżet musi mieć rzeczywiste zastosowanie w codziennym życiu (czyli musi spełniać funkcję użytkową, być czymś z czego sami, lub ktoś inny będzie mógł korzystać)

- jak sama nazwa wskazuje, Wasz ETNOgadżet musi nawiązywać do sztuki ludowej

- do  tworzenia ETNOgadżet możecie również włączyć domowników (rodziców, rodzeństwo, dziadków), do czego Was gorąco zachęcamy. Takie prace będą dodatkowo punktowane)

- wykonane prace fotografujecie* (samego przedmiotu) i krótko opisujecie (co było inspiracją, czego użyliście, kto jest autorem/autorami) i przesyłacie  na krakowiak.zdalnie@gmail.com  (w temacie wpisując ETNOgadżet i numer danego ETNOWYZWANIA).

Na każdy tydzień przygotowaliśmy dla Was jedno ETNOWYZWANIE:

ETNOWYZWANIE 1: worek/plecak na ubranie, które zabieracie ze sobą na próbę do „Krakowiaka” (termin nadsyłania prac 02.04.2020 r.)

ETNOWYZWANIE 2: przybornik na biurko (termin nadsyłania prac 09.04.2020 r.)

ETNOWYZWANIE 3: koszulka, sweter lub bluza (termin nadsyłania prac 16.04.2020 r.)

Przesłane prace zostaną ocenione i nagrodzone. Na oficjalne wręczenie nagród zaprosimy Was do siedziby „Krakowiaka” wtedy, kiedy będzie już to możliwe.

…Tym czasem życzymy dużżżo zdrowia. Uważajcie na siebie, stosujcie się do wszystkich zaleceń dotyczących przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Czekamy na Wasze niepowtarzalne, oryginalne ETNOgadżety.

"Niech zatem każdy z Was do twórczej pracy zasiędzie,

A żadny wirus straszny mu nie będzie.

Bo kreatywne działania endorfiny uwalniają

A przed nimi wszystkie korona- i inne choroby panicznie uciekają! "

A celem zachęty załączamy kilka inspiracji!